System do delegacji

by admin . 0 Comments

Elementarnym świadczeniem, które należą się podróżującemu to dieta, która ma różnorakie stawki w zależności czy podróż służbowa jest krajowa czy międzynarodowa oraz zależna jest od czasu trwania wyjazdu. Dodatkowo podróżującemu należą się zwrot wszelkich kosztów podróży m.in. należności za bilety lotnicze, kolejowe, noclegi o ile nie były one opłacone przez szefa. Sporą kontrowersję budzi ryczałt za korzystanie osobistego auta w trakcie delegacji, bo kwoty za każdy przejechany km powinny wystarczyć na pokrycie wszelakich kosztów tj. benzyna, płatne odcinki autostrady, promy, parkingi itp., zdecydowana większość firm zwraca takie koszty, a w według prawa to jest kolejny przychód delegowanego, który powinien być opodatkowany. Ogólnie rzecz biorąc temat delegacji to wielkie pole do przekrętów, które zazwyczaj są dokładnie kontrolowane przez pracowników z Skarbówki.
Podróż służbowa to właściwie nic innego jak delegacja, czyli wyjazd który zlecił nam szef lub którą odbywamy z związku z naszą pracą. Kto płaci za delegację i w jakim kwocie? To już nie jest tak łatwe, trudność przepisów jest duża, chociaż na pierwszy rzut oka wydawać mogłoby się, że to dość proste wiele ludzi nie daje rady z tym tematem

Każda osoba po skończonej delegacji powinna przedłożyć na ręce swojego przełożonego lub do działu kadr rozliczenie delegacji, można je wypełnić ręcznie samemu lub wybrać dostępny w sieci system do delegacji. Darmowe są jednak zazwyczaj tylko proste kalkulatory za funkcjonalne systemy trzeba płacić, ale nie są to duże kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *